Havas ve Ledün İlmi Alimlerinden El Almak El Vermek

Havas ve Ledün İlmi Alimlerinden El Almak El Vermek nedir merak ediyorsanız ayrıntılı bilgi için detaylı yazımızı mutlaka inceleyiniz. Merhaba kıymetli okuyucularımız. Bugünkü makalemizde, herkes tarafından çokça merak edilen bir konuya değineceğiz. İşte değinecek olduğumuz konu başlıkları:

 • Havas ilimleri ve Ledün İlimleri nedir?
 • El Almak Nedir?
 • El Vermek Nedir?
 • Kimler El Alabilir ve El Verebilir?

Havas ilmi nedir?

Öncelikle en merak edilen ilk konu başlığından başlamak isteriz. Havas ilmi nedir? Havas ilmi, İslam Ansiklopedilerinde de yer alan bir dini terimdir. Nesnelerin gizli olan özelliklerini tanımayla ve de bu gizli özelliklerden yararlanmakla ilgili olan bir ilimdir havas ilmi. Havas ilmi ile uğraşan ve de ilgilenen kişilerin özel niteliklere sahip kişiler olduğu bilinmektedir. Kısaca havas ilmi, bir nesnede bulunan ama asla başkalarında bulunmayan tabiat ve özellik, aynı zamanda da nitelik taşıyan, bu özelliklerin tümünü taşıyan seçkin kişilerin ilmidir.

Ledün İlmi Nedir?

Ledün ilmi, Allah’ın istediği kullarına verdiği, durumların ve de olayların arkasında bulunan bilgileri ve de sırları bilme yetkisi olarak tanımlanmaktadır. Yani eğer ki Ledün ilmine sahip iseniz, var olan ve de kimse tarafından bilgi sahibi olunamayan ilmi bilgilere, sırlara ve de her şeye ulaşabilir erişebilirsiniz. Bu ilimler yani Ledün ve de Havas ilimleri, herkeste bulunamayacağı gibi, gerçekten de çok seçkin kişilerde bulunmaktadır. Bu nedenle de bu ilim ile ilgilenen kişilerde çok özel bilgiler vardır.

Bir başka konumuz da el almak olacaktır hiç şüphesiz ki. El almak, Özel niteliklere, özelliklere ve de yeteneklere sahip olan bir insanın, o özelliklerini, niteliklerini ve de yeteneklerini devralmak demek olur. Yani var olan özellikleri o kişiden siz devralır, bu sayede bu özellikler ile yaşamaya başlarsınız. El vermek de, anlayabileceğiniz üzere, sizdeki özel yetenek ve de nitelikleri, hak eden birine vermeniz, devretmeniz demek olur.

Havas İlmi ve Ebced İlmi Hocasından El Almak

Havas ve Ledün ilmine sahip olan hocalar, çok yüce ve de seçkin özelliklere, niteliklere sahip olan hocalardır. Hal böyle olunca, bu hocaların bu özelliklerini ve de niteliklerini almak, taşımak isteyenlerin de sayısı bir hayli fazla olacaktır. havas ve ledün ilmine sahip olan hocalardan el almak, yani bu bireylerin özelliklerini ve de niteliklerini taşımak mümkündür. Bunun için yapmanız gereken şey ise, bu özellikleri devralmak için, bu özelliklere ve de size el verecek olan hocaya layık bir hayat sürmenizdir.

Medyum Hocadan El Almak – El Vermek Nedir?

Makam ve mevki bakımından, aynı zamanda da ilahi açıdan büyük oranda önemli ve önde gelen zatlar el verebilirler. Bu kişiler arasında medyumlar da yer alır tabii ki. Peki medyumlar nasıl el verir, her isteyen medyumdan veya hocadan el alabilir mi? Elbette bu mümkün olmayacaktır. El verecek niteliklere sahip olan bir medyumdan el almayı hak etmek lazım he şeyden önce. Bu nedenle de, siz el almaya hak eden birisi misiniz, bunu hocanıza kanıtlamanız gerek. O özelliklerin ve de yüceliğin devamının gelmesi için el verme geleneği gerçekten de çok önemlidir. el verecek olan kişi ölmeden o özelliklerini devretmek ister. Bunun için de gerekli olan tek şey, tüm ritüellere uygun bir şekilde el vermeyi sağlamak olacaktır. bir hocadan el almak demek, artık sizin de yüce niteliklere sahip olmanız demektir. bu nedenle de bunun kıymetini bilerek hareket etmeniz sizin için iyi olacaktır. nesilden nesle bilgi ve de tecrübenin aktarılabilmesi için gerekli olan el verme geleneğini yaşatmak isteyen hocalar, hemen hemen hak eden herkese el verebilirler.

Gizli İlimler Nedir? Ledün ilmi Gizli ilim midir?

Olağanüstü fırsatlardan ve de güzel bir hayat sürme imkanından yararlanmak çok önemlidir. Bunun için de muska, büyü, vefk ve tılsım gibi konulardan yardım almanız sizin için iyi olacaktır. Bazı insanlar da, gizli ilimlere sahip olarak hayata gözlerini açarlar. Peki nedir bu gizli ilimler? İşte maddeleyerek sizlere sunuyoruz:

 • İlmi Havas

Havas ilmi, islami gelenek ve de bilgilerin arkaik büyüler ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir ilimdir.

 • Hüddam

Doğada var olan doğaüstü varlıklardan faydalanılabileceğini ve de onlardan faydalanabilmeyi öğreten, hedefleyen ilimdir.

 • Kabala

Kabala ilmine sahip olan insanların, dünyadaki tüm sıralara hakim oldukları ön görülmektedir.

 • Normalötesi

Telapati, telekinezi, hipnoz, ruhçuluk gibi fiziksel alemin dışında kalan tüm disiplinleri yönetebilen ve de bu disiplinlere hakim olan ilimdir.

 • Kehanet

Herhangi bir kanıta ve de bilgiye sahip olunmaksızın, gelecekten haber verebilenlerin sanatı olarak değerlendirilen bir ilimdir

 • Simya

Maddeyi değiştirme hedefi olan bir ilimdir. Örneğin bu ilim sahibi kişiler, tarih boyunca bakırı, daha değerli bir maden olan altına çevirmişlerdir.

 • Yıldızname

Güneşin, ayın, gezegenlerin ve dünyanın birbiri ile olan konumlarını hesaplayarak, bir insanın yıldız haritasını hesaplayarak, burçlara göre de, bireylerin kaderlerini ortaya çıkartan kişiler bu ilme sahip olan kişilerdir.

 • Hurufilik

Konuşurken ya da yazışırken kullanmış olduğumuz kelimelerin ve de harflerin, konuştuklarımızın dışında bir anlamı ifade ettiğini düşünen ve de bu kelimeleri, sesler, simgeleştiren kişiler tarafından tanınan bir ilimdir.

 • Kıyafetnameler

Kişileri kıyafetleri ile ve de dış görünüşleri ile tanıyabilen ve de onlar hakkında doğru olan çıkarımları yapabilen ilimdir.

 • Fiyognomi

Yüz tanıma ve de yorumlama sanatı olarak tabir edilen bir ilimdir.

 • Bilinç Okuma ve Bilinç Yönlendirme

İnsanların bilinçlerini okumayı ve de o bilinçteki var olan düşünceleri, hareket kararlarını yönlendirmeyi bilen ilimdir.

 • Tayyı Mekan Tayyı Zaman

Zaman ve de mekan sınırlandırmasına hakim olan bu ilime sahip insanlar, kısa bir sürede, binlerce kilometreyi aşabilirken, aynı zamanda da dilediği zamanın içinde olabilir.

Ledün ilmi gizli ilim midir diye merak ediyorsanız da, bazı kaynaklar bu ilmi de gizli ilim kabul ederken, bazı kaynaklar bu ilmin gizli bir ilim olmadığını öne sürer. Bir başka merak edilen konu ise, havas ilmi ve ebced ilmi hocasından el almak mümkün müdür oluyor. Elbette ki, her ilme sahip hocadan el almanızın mümkün olduğu gibi, havas ve de ebced ilmine sahip olan hocalardan da el almanız mümkün olacaktır. öyle ki, bu hocaların size el vermesi sonucunda, siz de hocalar ile tıpa tıp aynı yeteneğe sahip olabilir bir hal alır, bunun yanı sıra da, bu devraldığınız özellikleri çok iyi bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Medyumlar Nasıl El Verir?

Medyumlar, özel yeteneklere ve de bilgilere sahip olan kişilerdir. Bu kişilerde var olan özellikler ve de yetenekler genellikle doğuştan gelen özellik ve de yeteneklerdir. O nedenle bu özelik ve yeteneklere sahip olmak, sonradan yapılabilecek bir şey değildir. Bunca özel ve yüce niteliğe sahip olan bir medyumdan el almak, inanın ki herkesin hayali haline gelmiş durumdadır. Bunun mümkün olup olmadığı da çokça merak edilir. Evet, bu tabii ki de mümkündür. O zaman her isteyen medyumdan ya da hocadan el alabilir mi? İşte bu çoğu zaman mümkün olmayacaktır. Çünkü el almak için gerekli olan bazı durumlar söz konusudur.

Kimler El Alır, Kimler El Verir?

Peki havas ilminde el almanın şartları nelerdir? Bu şartların başında gelen şey, tabii ki de özellikleri ve de el almayı hak etmeniz olacaktır. el almak sizin için hak edilen bir durum olmalıdır. Kalbiniz temiz, inancınızın da tam olması şarttır. Yani kimler el alır diye merak ediyorsanız, el alacak olduğu kişinin, var olan yeteneklerini ve de niteliklerini sürdürmeye hak kazanan, bu yetenek ve de nitelikleri yaşamayı hak eden kişiler el alabilir. Aynı zamanda da bu kişilerin el aldıktan sonra bu özellikleri layığı ile taşıyabilmesi ve de yaşatabilmesi önemlidir.

Her İsteyen Medyumdan veya Hocandan El Alabilir Mi?

Kimler el verir? Genellikle var olan üstün ve de nitelikli yeteneklere sahip olan kimseler, yaşlanmıştır ve de ölüme yakın bir zamanda, bu özelliklerini devretmek istiyorlardır. İşte tam bu noktada, el verme geleneği devreye girer. El vermek için düzenlenebilir birçok ritüeller vardır. Bu ritüeller aracılığıyla el verme işlemi gerçekleşebilir.

Yalnızca kudreti gelişmiş, doğuştan üstün yeteneklere sahip olan kişilerin el verme özelliği olacaktır. Çünkü yalnızca bu insanlar üstün yeteneklere sahip olan insanlardır.

 

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Havas ve Ledün İlmi Alimlerinden El Almak El Vermek Sıkça Sorulan Sorular

Yasin suresi bir defa okunur. 1. Ayet 1000 defa okunur. 58. Ayet 313 defa okunur. 82. ve 83. ayetler 313 defa okunur. Sonra 100 defa “Yâ Hû sirrullah Yâ Hû sifatullah Yâ Hû zatullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef’alullah” okunur. Bu duaları okuyarak evde kendi kendinize el alma el verme ritüelini gerçekleştiremeyecek olduğunuzu da belirtmek isteriz. Daima bir hoca rehberliğinde el alma ve el verme ritüelleri gerçek kılınmalıdır. Bu işin usulü ve de gerekliliği bu özellikte yatmaktadır.

El almak için bazı dualar okunur. Zaten el almak ve de el vermek işlemi gerçekleştirilirken, belli ritüeller hayata geçer. Bu ritüellerde de bazı duaları okumak esastır. İşte el alma ve el verme ritüelleri gerçekleştirilirken, okunan dualar: Bismillahirrahmanirrahim Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedin. kema la nihayete li kemalike ve âdede kemalihi Uygulaması ise şu şekildedir;

Bir yeteneğin ya da bir konumun bir başkasına aktarılmasına el almak denir. Aynı zamanda da bu yeteneği, konumu ya da özelliği bir başkasına devreden kişi de, el veren kişi olarak tanınmaktadır. TDK’de bile anlamı direkt olarak bu şekilde çıkan el almak, el vermek kavramları, günümüzde en çok merak edilen kavramlar arasında yer alır. Çünkü geçmişte de, günümüzde de, bireylerin üstün yetenekli kişilerden el alma isteklerini taşıdıkları görülmektedir. El alma gerçekten de yoğun yeteneklerin hayata geçmesinde etkili olacaktır.

Profesyonel medyumlar da en çok el almak isteyenlerin talebine uğrayan kişiler olmaktadır. Çünkü profesyonel medyumlara baktığımız zaman, bu medyumlarda var olan özellikler çok üstün özelliklerdir. Bu üstün özellikler ise doğuştan gelen, yani sonradan oluşabilecek özellikler değildir. O nedenle, bu özelliklere sahipseniz eğer, sizin de el verme yetkiniz olacaktır. Ama el vermeyi herkesin istemediği de kesindir. Çünkü kimse bu özel nitelikleri kaybetmek ve de devretmek istemez. O nedenle de el veren kişilerin genellikle ömürlerinin sonlarına doğru bunu yaptıkları görünür. Medyumların da çoğu gizli ilimlere sahip olan, usta kişilerdir. Bu gizli ilimler sayesinde medyumlar gelecekten de, geçmişten de haber getirebilen kişiler olurlar. Bu kişiler sadece bununla da kalmaz, birçok gizli ilmin getirisini hayatlarında taşırlar.

Bu Makale Hakkında

Medyum Dolunay
Bu makale Medyum Dolunay tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Büyü
Yazdır
Bu sayfaya 2004 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

22 Evet
24 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir